12
Oca

Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Öneriler

Herkes kıvrık ve hacimli kirpiklere sahip olmak ister. Bütün rimeller de bunu vaat eder. Takma kirpik çözüm yolu gibi görünse de kirpikleriniz için güzellik salonlarına para harcamadan, kendi kendinize de bir şeyler yapabilirsiniz. Unutmayın, gözler ruhun aynasıysa, kirpikler de güzelliğin aynasıdır.

Dolgun kirpiklere sahip olmak için yapmanız gerekenleri görüntülemek için sayfayı ilerletin.

Fındık yağı kürü

Kirpiklerinize düzenli olarak fındık yağı sürerseniz uzar ve gürleşir. Fındık yağını kürdan ve pamukla kirpik diplerine uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı kürü

Her gece yatmadan önce kirpiklerinize kürdan ve pamukla zeytinyağı uygulayın. Çünkü zeytinyağı kirpikleri besler ve canlandırır.

Vazelin kullanın

Vazelin hem kirpiklerinizi dökülmelere karşı korur hem de nemlendirir. Ayrıca zayıf ve az kirpikleriniz varsa daha dolgun görünmesini sağlar. Her gün kirpiklerinize vazelinle masaj yapabilirsiniz.

Kirpik maşası kullanın

Öncelikle kirpik maşanızı ısıtın ve kirpiklerinizi dikkatlice kıvırın. Daha sonra koyu renkli bir rimelle bu görüntüyü destekleyin. Koyu renkli rimeller kirpikleri daha uzun göstereceği için kirpikleriniz daha dolgun görünecektir.

Doğru rimel sürme tekniği

Rimelinizi aşağıdan yukarıya zikzak çizerek sürün ve ilk katı sürdükten sonra da çok az bekleyip ikinci katı sürün.

Burada dikkat etmeniz gereken rimel kurumamalı çünkü kurursa yapışır. Ayrıca yatmadan önce kirpiklerini iyice temizlerseniz ertesi gün rimeli daha kolay sürersiniz.

Doğru beslenme

Kirpiklerinizin sağlıklı olması için önce sizin sağlıklı olmanız gerekir. Biotin kirpiklerinize iyi gelir.

Biotin içeren gıdalar:

  • – Karnabahar
  • – Somon
  • – Muz
  • – Havuç
  • – Mantar

Ayrıca B vitamini  de kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olur.